Pandémia nás prinútila uvedomiť si dôležitosť vedcov a ich práce pri prekonaní poznaných aj nepoznaných výziev. Aby sme vychovali vlastných expertov a odborníkov, musíme začať už na školách. My v Nadácii Dionýza Ilkoviča si to uvedomujeme, preto podporujeme nadaných žiakov aj šikovných učiteľov, ktorí vychovávajú tie najväčšie talenty pre našu spoločnú budúcnosť. Našim dlhodobým záväzkom je pomoc pri zlepšovaní výuky prírodných vied počas vyučovania aj po zvonení na krúžkoch, aby sme mladým vedcom umožnili naplniť ich skutočný potenciál.

Pomôžte nám pomôcť tým, ktorí rozšíria poznanie sveta. V tomto momente nás môžete podporiť napríklad 2% z vašej dane. Ďakujeme.

S vašimi darmi narábame transparentne

Podporiť nás môžu fyzické osoby aj firmy. A to darom na náš transparentý účet SK8483300000002301901119

„Ak teraz nepodporíme výchovu vedcov, budú nám tu chýbať ďalšie desiatky rokov. Nemôžeme si myslieť, že „vyrobíme“ špičkového vedca na hodinách matematiky, fyziky, chémie, biológie či informatiky. Škola je iba základ, no potom im musíme poskytnúť aj nadstavbu.„

Martin Plesch – kvantový fyzik Slovenskej akadémie vied a Ústavu výpočtovej techniky Masarykovej univerzity v Brne, predseda poroty a odborný garant Nadácie Dionýza Ilkoviča

V minulom roku sme napríklad finančne podporili prípravné sústredenie tímu, ktorý reprezentoval Slovensko na medzinárodnom kole Turnaja mladých fyzikov v Gruzínsku. Slovenskí reprezentanti aj vďaka kvalitnej príprave získali vo svetovej konkurencii skvelé druhé miesto. Viac ich úspechu sa dočítate tu.

Názov organizácie: Nadácia Dionýza Ilkoviča
Právna forma: Nadácia
IČO: 52589030
Sídlo: Pribinova 40, 811 09 Bratislava-Ružinov
Transparentný účet: SK8483300000002301901119

Ďakujeme