Predstavujeme vám druhé vydanie Magazínu Nadácie Dionýza Ilkoviča. NDI Magazín N°2 opäť tematicky prepája tých najlepších študentov a učiteľov s úspešnými firmami, ktoré majú záujem o mladé slovenské talenty zo sveta vedy.

V magazíne nájdete:

  • úspechy slovenských žiakov na domácich aj medzinárodných súťažiach.
  • projekty mladých vedcov na školách
  • inšpiratívne príbehy skutočne výnimočných učiteľov z celého Slovenska
  • rozhovory s ľuďmi, ktorí sa angažujú v predmetových súťažiach
  • čo vedia ponúknuť inovatívne slovenské firmy mladým vedeckým talentom

“Dlhodobo sa snažíme verejnosti ukazovať inšpiratívne príbehy hodné nasledovania. Najviac sa sústredíme na učiteľov no s magazínom ideme o krok ďalej. Sme veľmi radi že takto môžeme poskytnúť mediálny priestor aj šikovným žiakom, a spropagovať tak ich úspechy nielen doma ale aj na medzinárodnej scéne. Dostaneme ich priamo pred oči inovatívnych firiem, ktoré o ne budú mať záujem a naopak firmám ponúkame možnosť ukázať sa pred žiakmi a učiteľmi, ktoré majú potenciál byt ich budúcimi hviezdami.” hovorí Marián Marek, predseda správnej rady Nadácie DIonýza Ilkoviča.

Práve prepojenie učiteľov a žiakov s biznisovým sektorom považujeme za kľúčové na to, aby nám budúci vedeckí lídri neodchádzali navždy preč. Aby sme si vedeli tvoriť budúcnosť aj na Slovensku. 

Mladým vedcom preto potrebujeme ukázať, že aj na Slovensku sa dá robiť v špičkových firmách s modernými technológiami. Že môžu robiť svetovú robotu aj z domova. A ukázať im to ešte predtým, ako navždy odídu preč. Pretože až 17% slovenských vysokoškolákov študuje v zahraničí. Tento podiel dlhodobo rastie a viac ako polovica z nich sa neplánuje vrátiť.

NDI Magazín N°2 si môžete prelistovať nižšie, alebo si ho stiahnite tu